Банани стануть розкішшю? Кліматологи б'ють на сполох.


Банани під загрозою через кліматичні зміни
Останнє дослідження показує, що банани, які є найпопулярнішим фруктом у світі, стають під загрозу через кліматичні зміни. Глобальне потепління може призвести до того, що до 2080 року близько 66% земель, де вирощують банани в Латинській Америці та Карибському басейні, стануть неоскільки для сільського господарства.
За звітом Christian Aid, підвищення температури, стихійні лиха та поширення шкідників ударять по таким країнам-експортерам бананів, як Колумбія, Гватемала та Коста-Ріка. Банан важливий не лише через свій попит, а й тому, що він є частиною щоденного раціону для понад 400 млн людей.
Зазначається, що іронія полягає в тому, що найбільших збитків зазнають саме ті країни, які вирощують банани, тоді як основними винуватцями кліматичної кризи є держави, що не займаються їх виробництвом.
Основний сорт бананів, кавендіш, є дуже чутливим до кліматичних умов. Він потребує певних температур та умов для зростання. Кліматичні зміни також сприяють поширенню хвороб, які можуть знизити урожайність бананів. Наприклад, чорна сигатока може зменшити здатність бананів до фотосинтезу навіть на 80%.
Усі ці фактори вже спричинили підвищення цін на банани у світі, зокрема в Україні. У березні ціни на банани в столичних супермаркетах значно зросли.
Читайте також
- Зеленський забрав громадянство в Онуфрія. Юристи пояснили, які будуть наслідки для митрополита
- У Німеччині перекинувся автобус, серед пасажирів – українці
- «Українські вертольоти» заявляють про атаку. До президента звернувся колектив компанії, ветерани та родини загиблих військових
- Відпочинок в горах 2025: шість ідей для відпустки в Карпатах
- РФ накрила негода: Петербург під загрозою повені, в Омську – ураган
- Громадська антикорупційна рада при Міноборони щодо Defence City: наполягаємо на необхідності доопрацювати законопроєкти