Біженці змінюють напрямок: Німеччина втрачає статус головного притулку.


За даними доповіді Єврокомісії, кількість заяв на притулок в Німеччині у першому кварталі 2025 року значно зменшилася порівняно з минулим роком. За цей період було подано 37 387 заяв, що є на 41% менше.
Франція очолила список країн за кількістю звернень на отримання притулку з 40 871 заявою, за нею йде Іспанія з 39 318 заявами. Німеччина посідає лише третє місце.
У порівнянні з країнами Східної Європи, кількість заяв в Німеччині все ще висока. Наприклад, Словаччина отримала лише 37 заяв, а Угорщина - 22.
Спад кількості заяв на притулок в Німеччині пов'язують з поваленням Башара Асада в Сирії. Кількість заяв з Сирії зменшилася на 56%. Також помітно зменшилися потоки мігрантів з Туреччини (на 44%) та Колумбії (на 45%).
Загалом за перший квартал 2025 року, притулок у країнах ЄС, Норвегії та Швейцарії запитали 210 641 особа.
Найбільше біженців до ЄС прибуває з Венесуели через гіперінфляцію, масове безробіття і диктатуру Ніколаса Мадуро. Кількість заяв з Венесуели збільшилася на 44%. Зросла також кількість заяв з України (на 84%), Китаю (на 87%) та Індії (на 56%).
Єврокомісія висловила занепокоєння станом справ на Близькому Сході, особливо в Сирії, через переслідування алавітів після падіння режиму Асада. Існує загроза нових хвиль біженців до Європи.
Читайте також
- На сесії ПАРЄ відбудуться дебати про відповідальність Росії за злочин агресії
- Війна повертається до агресора: що розповів Зеленський про українські операції в Росії
- Навіть за старі кросівки чи одяг: українців почали штрафувати за онлайн-продаж
- Українці зможуть використати національні е-підписи в Європі: що відомо
- Американський бізнес назвав тарифну війну Трампа економічно невигідною - FT
- Напруження в Перській затоці: Іран хоче непрямих переговорів із США через Оман