"Будьте пильнішими": українцям удвічі підвищили квартплату за сумнівним конкурсом.


Квартплату для мешканців Києва підвищили на 100% через непрозорий конкурс
Енергетичний експерт Олег Попенко розповів про збільшення вартості обслуговування багатоквартирних будинків у Києві. Конкурс на управління будинками провела Київська військова адміністрація, але після обурення громадських діячів і мешканців столиці, його скасували. За словами експерта, вартість обслуговування будинків зросла вдвічі, що викликало масове невдоволення киян.
"У Києві є 10 комунальних керуючих компаній, які обслуговують 8,5 тисячі житлових багатоквартирних будинків. У київській військовій адміністрації вирішили провести конкурс на управителя згідно з законом. Але документація була складена так, що ніхто з неї не зміг заявитися, а тих, хто заявився, відсіяли. В підсумку перемогли ті самі 10 комунальних керуючих компаній", - розповів Попенко.
Активісти готувалися до судових позовів проти цього рішення. Однак, завдяки публічному тиску і листам до відповідних інстанцій, конкурс буде скасований. Експерт наголосив на тому, що керуюча компанія не має права підвищувати вартість обслуговування будинку, тому мешканці Києва повинні бути пильними і не приймати завищені рахунки.
За розрахунками Попенка, підвищення квартплати для киян становить значні суми. Таке рішення призвело до розпилювання грошей, оскільки керуючі компанії не виконують свої обов'язки і не мають необхідних документів і техніки. Крім того, багатоквартирні будинки у Києві часто не мають технічної документації з часів 90-х і 2000-х.
Експерт порадив киянам бути уважними і не приймати завищені платежі за послуги обслуговування будинків.
Читайте також
- На платформі UNITED24 у березні зібрали понад 1,1 млрд грн
- Україна заручилася підтримкою Польщі для переговорів з ЄС
- Італія виділила перший транш на відновлення енергомереж України
- США вводять нові обмеження на експорт чипів ШІ Nvidia до Китаю
- На АЗС України впали продажі палива: яка ситуація в регіонах
- Гідрометцентр відповів, чи можливі морози у травні: чи варто панікувати українцям