Деякі українці в Польщі можуть перестати отримувати популярну соцвиплату.

Українці в Польщі і полегшення соцвиплат
Частина українських переселенців у Польщі ризикує втратити доступ до важливих фінансових підтримок.

Партія "Право та справедливість" внесла зміни до закону про обмеження програми Управління соціального страхування (ZUS), які передбачають виплати у розмірі 800 злотих на кожну дитину. Про це повідомляє PAP.

За цими поправками, допомогу від ZUS на дітей отримуватимуть тільки українці, які працюють та платять податки.

Мер Варшави і кандидат у президенти від Громадянської коаліції Рафал Тшасковський висловив свою підтримку цій ідеї. Він вважає, що відмова виплачувати допомогу безробітним українцям є розумним рішенням і буде корисною для Польщі.

Також підтримку Тшасковського висловив віцепрем'єр, міністр оборони та глава Польської селянської партії Владислав Косіняк-Камиш.

«Для мене особисто ця ідея є найприйнятнішою. Поляки відкривають свої серця, свої домівки, ми допомагаємо, виплачуємо соціальну допомогу, забезпечуємо медицину, освіту в школах. Але ми також очікуємо, що це будуть не тільки витрати з державного бюджету наших платників податків. [Має бути] внесок у польську економіку, внесок у всі ці витрати, які здійснює польська держава», - заявив він.

Наразі, допомогу в розмірі 800 злотих отримують українці та поляки на кожну дитину до досягнення нею 18-річного віку. Однак, діти біженців зобов'язані ходити до шкіл у Польщі, інакше виплати будуть скасовані.

Також варто згадати, що більшість українців, які перебувають в Польщі, приїхали туди недавно. Найбільша кількість - 37% - заселилася в країні менше пів року назад. Ці дані надані аналітичним центром міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal.

Повернення українців додому

Варто зазначити, що українці, які виїхали за кордон під час вторгнення, все частіше вирішують повернутися додому. За словами екс-голови Закарпатської ОВА та заступника керівника Офісу президента Віктора Микити, основними причинами для цього є покращення умов праці та оплати, які тепер наближаються до європейських стандартів.


Читайте також

Реклама