"Є межа зловживання вето": ЄС готує відповідь на блокування Угорщиною євроінтеграції України.


Євросоюз обговорює можливі шляхи для Угорщини та України
Європейський Союз обговорює можливі шляхи, щоб не дозволити Угорщині підірвати процес відкриття переговорів про вступ України до ЄС, повідомляють джерела, знайомі з ситуацією.
За інформацією видання Bloomberg, минулого тижня під час закритого обговорення деякі країни-члени закликали Європейську Комісію вивчити варіанти відкриття першого розділу переговорів, незважаючи на заперечення Будапешта щодо поводження з угорськими меншинами в західній Україні.
"Є межа терпіння країн-членів щодо зловмисного зловживання правом вето", — заявив прем'єр-міністр Ірландії Майкл Мартін в інтерв'ю Euronews. "Ми бачили, як це розгортається щодо України. У нас є ряд інструментів, які ми можемо використати, і ми не повинні боятися їх застосовувати".
Прогрес України на шляху до вступу до ЄС
На думку представників країн-членів, Будапешт має на меті торпедувати процес, запланувавши провести "національну консультацію" щодо членства України в ЄС. Це відбувається попри те, що Угорщина раніше схвалила відкриття переговорів про вступ у 2023 році, знявши своє вето лише після того, як Брюссель розблокував 10 мільярдів євро фондів ЄС.
Експерти зазначають, що існують способи обійти цю перешкоду. Хоча для початку та завершення переговорів про вступ до ЄС потрібна одностайність, для відкриття або закриття окремих розділів у цьому процесі юридично не вимагається одностайної згоди.
Заявка України на вступ отримала новий імпульс після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Хоча Брюссель заперечив будь-який швидкий шлях для України, наголошуючи, що процес має базуватися на заслугах, президент Комісії Урсула фон дер Ляєн високо оцінила прогрес Києва у проведенні реформ, незважаючи на триваючу війну.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який підтримує тісні зв'язки з президентом Росії Володимиром Путіним, зробив протидію членству України в ЄС центральною темою своєї виборчої кампанії. Він стверджує, що членство України в ЄС "зруйнує" економіку Угорщини, хоча угорська громадськість все ще розділена щодо вступу України до Євросоюзу.
Читайте також
- Окупанти зменшили кількість штурмів на Сумському напрямку
- Хвиля атак: як росіяни змінили тактику на Слобожанському напрямку
- Одеса під атакою дронів: є влучання у багатоповерхівку
- Польща офіційно встановила день памʼяті «жертв геноциду вчиненого ОУН та УПА»
- "Mavic для нас закрито": як Україна вирішує проблему нестачі дронів
- Foreign Affairs: Напівзаходи в санкціях затягнули війну в Україні на роки