FT: Путін запропонував зупинити вторгнення в Україну по поточній лінії фронту.

Путін пропонує зупинити вторгнення в Україну
Путін пропонує зупинити вторгнення в Україну
За даними Financial Times, Росія готова відмовитися від претензій на території чотирьох частково окупованих українських областей, які залишаються під контролем Києва. Водночас США розглядають можливість визнання російської анексії Криму як частину мирного плану.

Під час зустрічі Владіміра Путіна із спеціальним посланником Стівом Віткоффом у Санкт-Петербурзі було повідомлено, що Росія може відмовитися від своїх претензій на територію чотирьох українських областей, які є частково окупованими та залишаються під контролем Києва. Американська сторона відповіла на це пропозицією визнати анексію Криму та фактичний контроль Росії над деякими областями. Це є першим кроком Путіна відступити від своїх максималістських вимог стосовно вторгнення, які він висував протягом трьох років.

Пропозиція потенційного розроблення угоди стосовно припинення війни в Україні з'явилася на зустрічі США та українських посадовців в Парижі минулого тижня. За домовленістю, розгортання європейського миротворчого контингенту та невійськових сил будуть мати місце в Україні для спостереження за перемир'ям вздовж лінії фронту. У рамках угоди, Україна зобов'язується не використовувати силу для повернення окупованих територій, а Росія зупинити просування своїх військ. Однак, неясно, чи просив американський президент Україну формально визнати анексію Криму Росією.

Очікується, що після встановлення перемир'я пройдуть прямі переговори між Зеленським та Путіним. Українська сторона заявила, що не отримала від Трампа конкретних пропозицій щодо припинення війни. Росія також відкинула деякі пропозиції США, зокрема щодо військової присутності НАТО в Україні.

Аналізуючи матеріал, можна зрозуміти, що Росія та США розглядають можливість укладення угоди стосовно припинення війни в Україні. Пропозиції включають визнання російської анексії Криму та розгортання миротворчих сил в Україні. Однак, є певні ризики та застереження, що Росія може використати цю ситуацію для нав'язування своїх вимог українській стороні. Думки посадовців розходяться щодо прийняття пропозицій, але перспектива мирного врегулювання конфлікту є кроком уперед у політичному процесі.


Читайте також

Реклама