Оформлення землі у спадок: що потрібно знати про земельні паї.


Oформлення спадщини на пай: як це зробити
Oформлення спадщини на пай є однією з найпоширеніших процедур у земельних відносинах. Але для здійснення цієї процедури необхідно знати деталі.
Юристка Лариса Кісь у коментарі 24 Каналу розповіла, що оформлення спадщини на пай відбувається через звернення спадкоємця до нотаріуса з клопотанням про прийняття спадщини (земельної частки у спадок). Це потрібно зробити не пізніше, ніж через пів року з дня смерті спадкодавця.
Спадкоємцю треба надати нотаріусу документи, які підтверджують, що померлий мав право на користування паєм: Державний акт на право власності на землю або витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Сертифікат на пай.
Якщо документи втрачені, їх необхідно відновити: отримати копію державного акта на пай у Держгеокадастрі. Якщо втрачено сертифікат на пай, спадкоємцю треба звернутися до суду та довести, що у спадкодавця було право на частину колективної землі.
Доказами можуть бути:
- витяги з Книг реєстрації сертифікатів на земельні частки (паї), із зазначенням реквізитів виданого сертифікату, які надаються територіальними органами Держгеокадастру;
- витяги з Книг записів реєстрації державних актів на право власності на землю;
- довідки від сільських, селищних рад із зазначенням відомостей про земельні ділянки, які обліковуються за спадкодавцем.
Після отримання позитивного рішення суду спадкоємець зможе завершити процедуру оформлення спадщини, отримати свідоцтво про право на спадщину і надалі - завершити процедуру виділення земельної ділянки та реєстрації права власності на земельну ділянку.
Читайте також
- У МЗС відповіли на вимоги РФ щодо обмежень для ЗСУ
- Україна будує фортифікації по-новому, але є проблеми – Politico
- Британський полковник розповів, яка країна має найкращу в світі систему ППО
- Справа не в заклику: Рютте вказав на слабке місце Європи у протистоянні з Росією
- Вже шістнадцяте: Україна знову продовжить військовий стан та мобілізацію до листопада
- Рютте озвучив сценарій одночасної війни НАТО з Китаєм та Росією