Правоохоронці розкрили, скільки військових повернулися на службу після СЗЧ.


Свіжі дані від Державного бюро розслідувань показують, що майже 21,1 тисячі бійців повернулися на службу після самовільного залишення військових частин протягом трьох місяців - з листопада 2024 року по березень 2025 року. Найбільше військовослужбовців повернулися до Збройних сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Термін звільнення від відповідальності для тих, хто добровільно повернувся, вже минув. Після повернення на службу бійці мали подати звіт про поновлення на службі, що активувало чіткий алгоритм дій, таких як оформлення документів і відновлення виплат. Військовослужбовці, які самовільно залишили підрозділ після 1 березня 2025 року, також повинні повернутися на службу, але механізм їхньої легалізації буде трохи відрізнятися.
За даними додатку "Армія+", протягом минулого тижня понад 300 військовослужбовців подали звіти про повернення до війська після самовільного залишення. Варто відзначити, що більшість випадків самовільного залишення сталася не на фронті, а в навчальних центрах, тоді як у бойових підрозділах таких випадків менше.
Закон про добровільне повернення на службу
Закон №12095, який був прийнятий Верховною Радою, стосується добровільного повернення на службу осіб, які вперше самовільно залишили військові частини або дезертували. Протягом дії воєнного стану, військовослужбовці, які добровільно повертаються до місць служби та висловлюють готовність продовжити військову службу, можуть продовжувати службу за контрактом.
Читайте також
- В Україні подекуди дощі та ожеледиця: прогноз погоди на 7 квітня
- Акція на підтримку України у Вашингтоні: головне за ніч
- Депресивні Штати та самовандальні авто. Американське шоу висміяло Трампа та Маска (відео)
- Кількість жертв ракетної атаки у Кривому Розі зросла до 20 людей
- Лінія фронту станом на 6 квітня 2025. Зведення Генштабу
- Поховав дружину в сараї і пішов світ за очі. Моторошна історія останнього мешканця прифронтового села на Донеччині