Штрафи, конфіскація й в’язниця: що чекає порушників правил рибальства.

Незаконний вилов риби продовжує становити серйозну загрозу для екології та економіки України. Порушення правил рибальства призводить до виснаження рибних запасів, руйнування природного балансу у водоймах і завдає мільйонні збитки державі. Згідно з українським законодавством, за незаконне добування водних біоресурсів передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, а також обов'язкове відшкодування завданої шкоди. Про це повідомляє "Главком" із посиланням на Держрибагентство.
Такси за незаконний вилов риби
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1042 від 29 вересня 2024 року, встановлено такі штрафи за один екземпляр незаконно виловленої риби: форель – 7225 грн, сом – 5117 грн, сазан – 3706 грн, товстолоб і білий амур – по 3638 грн, судак – 3587 грн, щука – 3468 грн, раки – 3332 грн, окунь – 3162 грн.
- порушення правил рибальства – штраф від 34 до 170 грн (ч.3 ст.85 КУпАП);
- грубі порушення – штраф від 340 до 680 грн з конфіскацією снастей і незаконного улову (ч.4 ст.85 КУпАП);
- за істотну шкоду – штраф від 17 000 до 51 000 грн або обмеження волі до 3 років (ст. 249 ККУ);
- у разі застосування вибухівки, отруйних речовин або електроструму, а також за повторне правопорушення – штраф від 51 000 до 85 000 грн, обмеження чи позбавлення волі до 3 років.
Експерти закликають громадян дотримуватися правил рибальства й дбати про збереження водних ресурсів.
Протягом червня минулого року на водоймах України загинуло 98 осіб, з них вісім дітей, повідомляє "Главком" за інформацією ДСНС.
Україна продовжує боротьбу із незаконним виловом риби, встановлюючи штрафи за порушення законодавства у цій сфері. Крім того, важливо дотримуватися встановлених правил для збереження водних ресурсів та запобігання загибелі людей на воді. За даними ДСНС, водні катастрофи можуть мати серйозні наслідки, тому необхідно дотримуватися правил безпеки під час рибальства та відпочинку біля водойм.
За порушення правил рибальства в Україні встановлені штрафи за незаконний вилов різних видів риби. Порушникам загрожує не лише матеріальне покарання, але також кримінальна відповідальність. Боротьба з незаконним виловом риби є важливою для збереження природних ресурсів і запобігання негативного впливу на екологію країни.
Читайте також
- Житомирщина: рух трасою Київ-Чоп повністю відновлено
- Вибух на Житомирщині: без електроенергії залишились 735 помешкань (фото)
- На фронті загинув студент Київського університету Шевченка. Згадаймо Вадима Пахомова
- У Туреччині спалах небезпечного вірусного захворювання
- Липецька область: стало відомо, який завод атакували дрони
- У США мусульманки подали до суду через примусове зняття хіджабів після арешту