Суди США протистоять "королівським" амбіціям Трампа.


Виконавча влада президента Трампа знову зазнає судового спротиву, незважаючи на відсутність обмежень в його другому терміні. Багато суддів висловлюють негативне ставлення до його "королівського" образу, який став основою для мемів в соціальних мережах.
"Президент, який претендує на роль "короля" або "диктатора", неправильно розуміє свою роль відповідно до Конституції США", - написала суддя окружного суду США Беріл Гауелл в одному зі своїх рішень.
Після першого терміну Трамп розширив свою владу, звернувшись до Верховного суду щодо президентського імунітету. Але багато судових позовів оскаржують його розширене тлумачення президентської влади.
Останнім викликом стали масові звільнення федеральних службовців, які перебувають на випробувальному терміні. Генеральні прокурори демократичних штатів подали до суду на Білий дім, вважаючи ці звільнення незаконними та шкідливими для важливих федеральних ініціатив.
Крім того, проти адміністрації Трампа вже подано позови за використання Федеральної виборчої комісії як політичної зброї та звільнення голови ради з трудових відносин.
Ці позови створюють загрозу для "теорії унітарної виконавчої влади", яка надає президенту повний контроль над виконавчою гілкою.
Хоча раніше президент мав можливість приймати рішення без спротиву, тепер він зіштовхується з судовою системою. Навіть судді, які були призначені самим Трампом, протидіють йому. Наприклад, суддя Емі Коні Барретт відхилила позов адміністрації щодо іноземної допомоги й зазнала нападів від союзників Трампа.
Республіканці також намагаються імпічментувати федеральних суддів із-за їхніх рішень, які протирічать президенту. Асоціація федеральних суддів наголошує, що будь-яке порушення незалежності судової влади загрожує Конституції та демократичному верховенству права.
Читайте також
- Вовчанськ, Липці та Курська область: де Росія зосереджує найбільше військ на кордоні
- Китай прагне партнерства, а не суперництва з ЄС — посол КНР в Іспанії
- «Дає 80% уражень на фронті». Ігор Луценко назвав зброю, виробництво якої має стати пріоритетним для держави
- Україна і Чехія планують нові довгострокові контракти з постачання боєприпасів
- Дуда: Єврокорпус критично важливий для стримування російського імперіалізму
- Україна задокументувала 159 тисяч воєнних злочинів з початку вторгнення Росії