Світове виробництво цукру зросло, але запаси нестабільні.


Світове виробництво цукру зросло на 2,8 млн тонн
За результатами 2023/24 маркетингового року виробництво цукру в світі збільшилося на 2,8 млн тонн до 186,6 млн тонн. Головне зростання забезпечили Китай, Індія і Таїланд, що компенсувало зниження виробництва в Бразилії. Споживання цукру також досягло рекордного рівня завдяки зросі попиту в Індії. Таїланд збільшив обсяги експорту, але загальний світовий експорт зменшився через падіння виробництва.
Найбільші експортери цукру - Південна Африка, а основними напрямками поставок є Малайзія, Південна Корея і Сполучене Королівство. Південна Африка встановила подвійне мито на імпорт цукру для підтримки власної галузі. Більшість імпорту в регіоні європейського ринку робиться з Есватіні шляхом звільнення від мита.
Зростання виробництва цукру у листопаді
Виробництво цукру в світі зросло у листопаді на 332 тис. тонн і склало 183,8 млн тонн. Значне зростання зафіксували в Туреччині завдяки сприятливій погоді.
Світовий імпорт збільшився на 3 млн тонн до 59,9 млн тонн. Особливо значні зростання відбулися в Єгипті, ОАЕ і Лівії.
Світовий експорт зменшився на 4,9 млн тонн і становить 63,3 млн тонн. Головною причиною цього є зменшення поставок з Таїланду.
Глобальні кінцеві запаси збільшилися на 8,2 млн тонн до 80,4 млн тонн. Запаси в Індії зросли на 1,2 млн тонн, а в Таїланді майже вдвічі.
Складна ситуація на ринку
Незважаючи на зростання виробництва, ринок цукру залишається складним через коливання цін, падіння експорту з важливих країн і непостійність запасів у регіонах. Країни використовують збільшення мит та внутрішню політику для захисту власних виробників і стабілізації галузі.
Читайте також
- Окупанти викрали з Херсона майже 360 тисяч архівних документів
- "Це не частина шоу": глава МЗС Люксембургу розкритикував "перемир'я" від Путіна
- ЄС інвестує майже мільярд євро в оборонний фонд з участю України
- Безрезультатні переговори: Трамп не зміг отримати жодної поступки від Путіна
- Втрати ворога станом на 1 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
- Ворог масовано атакував Одесу: наслідки "прильотів"