У Росії дрони розгромили "унікальний" оборонний завод з виробництва оптоволокна.
05.04.2025
2875

Журналіст
Шосталь Олександр
05.04.2025
2875

У Росії була атакована єдина фабрика, яка виробляє оптоволокно для дронів. Про це повідомляють місцеві групи та російські ЗМІ.
Російські ЗМІ підтвердили, що атака відбулася на фабриці "Оптиковолоконные системы" у Саранську. Це єдине підприємство в Росії, яке виробляє оптоволоконні кабелі для управління дронами на фронті.
Місцеві мешканці повідомили, що почули сильні вибухи та побачили пожежу на фабриці.
Серія вибухів сталася в Саранську близько 02:20 ночі. Мешканці міста почули десять вибухів. У соцмережах з'явилися відео, на яких видно дрони, що летять над містом. За словами губернатора Мордовії Артема Здунова, на фабриці працюють оперативні та екстрені служби. Наразі немає даних про постраждалих. Фабрика "Оптиковолоконные Системы" є єдиним в Росії підприємством, яке виробляє оптичне волокно для управління дронами на фронті. Це волокно не піддається радіоелектронній боротьбі, тому дрони, які його використовують, є особливо небезпечними для українських військових. Атака на таку фабрику може послабити військовий зв'язок та системи управління Росії. Фабрика є ключовим гравцем на російському ринку, з великою виробничою потужністю до 4 мільйонів кілометрів оптичного волокна щороку. Це вже другий випадок, коли Росія стикається з втратами у військовій сфері. Раніше повідомлялося про втрати майже 10% стратегічних бомбардувальників."На Саранськ була атака БПЛА. Очевидці спостерігають сильну пожежу в будівлі фабрики "Оптиковолоконные Системы"." - повідомляють російські ЗМІ.
Читайте також
- У США саботують мирний план Трампа: експерт назвав винного у Пентагоні
- Україну чекає літо безжальних атак: WSJ розкрив новий план Путіна
- Відповідь за "Шахеди": ЗСУ вразили ключовий об'єкт ВПК у Підмосков'ї
- Держоператор тилу розповів про санкції проти недобросовісних постачальників
- Росія випустила 550 цілей: Зеленський розкрив деталі наймасштабнішого комбінованого удару по Україні
- Навчання "Сі Бриз 2025": які завдання для українських кораблів