У Трампа підготували варіанти тиску на РФ для завершення війни в Україні, - Bloomberg.

Трамп, Росія, тиск, війна, Україна
Трамп, Росія, тиск, війна, Україна
Адміністрація США розробила плани для посилення економічного тиску на Росію, оскільки президент Путін не проявляє поспіху відносно завершення війни в Україні. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, близькі до ситуації.

Зазначається, що джерела, які бажали залишитися анонімними, зазначили, що президент Трамп ще не прийняв жодного рішення, оскільки тривають дипломатичні зусилля. Інформанти не розкрили деталі можливих варіантів і наголосили, що остаточне рішення належить виключно президенту.

Україна та її союзники закликають США зробити більший тиск на Росію, зокрема, шляхом введення додаткових обмежень на експорт енергоресурсів та нафтовий прибуток, з метою змусити Росію прийняти умови перемир'я, запропоновані Трампом. Нагадаємо, що США та Європейський Союз уже ввели непереборний рівень санкцій проти Росії після вторгнення в Україну в 2014 році, але це не змусило Путіна зупинити бойові дії.

Поки що Національна Рада Безпеки США та Державний Департамент не коментують ситуацію. Речник спецпредставника Трампа Стіва Віткоффа, який зустрівся з Путіним минулого тижня, також відмовляється коментувати ситуацію.

Обговорення подальших кроків

Обговорення подальших кроків може ускладнитися через відставку радника Трампа з національної безпеки Майка Волца та тимчасове призначення держсекретаря Марко Рубіо на цю посаду. Однак це може допомогти упорядкувати стратегію США, оскільки Рубіо буде виконувати обидві функції. Станом на даний момент підхід Білого Дому до України формується під впливом різних посадовців, включаючи Віткоффа, якого вважають більш схильним до позицій Росії.

Росія не виконує вимоги США

Росія поки що відмовляється виконати вимоги США щодо постійного перемир'я, а Путін залишається на своїх позиціях, зокрема, стосовно контролю над чотирма українськими областями, які Росія не повністю окупувала. Тим часом президент Зеленський згодився передати США контроль над частиною майбутніх доходів від ресурсів, щоб зберегти підтримку Трампа, і підтримав заклики до безумовного перемир'я тривалістю принаймні 30 днів.

Трамп, який прагне завершити війну та перебудувати економічні відносини між США та Росією, раніше загрожував запровадити санкції проти Росії, якщо Путін не проявить серйозності у мирних переговорах. Після зустрічі з Зеленським на своїй сторінці у соціальній мережі Truth Social він написав, що "немає причин для Путіна запускати ракети по цивільних районах" і що "це змушує мене думати, що можливо він не хоче зупинити війну", після чого натякнув на можливість санкцій проти банківського сектору Росії або вторинних санкцій.

Жорсткі санкції проти Росії

Сенатор Ліндсі Грем, союзник Трампа, заявив на початку тижня, що має підтримку 72 колег щодо законопроекту, який передбачає жорсткі санкції проти Росії та мита для країн, що купують російські нафту, газ та інші ключові продукти, якщо Путін не розпочне серйозні переговори для завершення війни.

Зайду межі цих санкцій передбачена 500-відсоткова митна ставка на імпорт з країн, що купують російську нафту, нафтопродукти, природний газ або уран.

Пропозиції від США

Пропозиції, які були подані європейським союзникам США минулого місяця, передбачають, що США визнають російський контроль над Кримом та Чорноморським півостровом, а також морозять конфлікт у межах наявних ліній фронту, надаючи Росії ефективний контроль над частинами чотирьох інших українських областей, які вона окупує.

Плани Києва з приєднання до НАТО будуть відкладені, санкції проти Росії будуть відмінені, а Україна отримає гарантії безпеки для дотримання будь-якої угоди.

Також адміністрація Трампа хоче, щоб Росія повернула найбільшу в Європі Запорізьку атомну електростанцію, яку вона захопила на початку війни. Цей об'єкт повинен перейти під контроль США та забезпечувати енергією обидва боки.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров виключив таку можливість в інтерв'ю програмі CBS Face The Nation, сказавши, що "я не думаю, що будь-які зміни можливі".

Раніше ми повідомляли, що США змінили свій підхід до вирішення конфлікту між Росією та Україною.


Читайте також

Реклама