Шмигаль окреслив "червоні лінії" України в переговорах зі США щодо корисних копалин.

Картинка Шмигаля, обговорення України та США
Картинка Шмигаля, обговорення України та США

Українська делегація з міжнародними юристами вирушить до США наприкінці тижня для проведення технічних переговорів щодо угоди про рідкісноземельні метали. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час брифінгу з нагоди засідання Ради асоціації Україна-ЄС. Він окреслив принципові позиції України щодо майбутньої угоди з Америкою у сфері надрокористування.

"Звісно, у нас є червоні лінії. По-перше, це наша Конституція. По-друге - це наше прагнення до членства у ЄС і наші європейські зобов'язання. Також це міжнародне право. Також ми розуміємо, що це має бути партнерська угода - з рівними умовами для обох сторін", - заявив очільник уряду.

За словами Дениса Шмигаля, Україна вже формує склад делегації технічного рівня та залучила міжнародні юридичні фірми до процесу. Він також додав, що технічні перемовини триватимуть цими вихідними й наступного тижня. "Ми налаштовані оптимістично", - підсумував він.

Нагадаємо, що наприкінці лютого 2025 року планувалося підписання рамкової угоди щодо спільного видобування корисних копалин в Україні між Україною та США. Проте, підписання не відбулося через конфлікт в Овальному кабінеті під час візиту президента Зеленського.

27 березня США запропонували Україні проєкт нової, ширшої угоди й розраховують на її підписання вже на початку квітня. Президент США Дональд Трамп пригрозив Володимиру Зеленському "великими проблемами", якщо угода не буде підписана.

Аналіз:

Українська делегація вирушає до США на технічні переговори щодо угоди про рідкісноземельні метали. Про це повідомив Денис Шмигаль, підкресливши принципові позиції України щодо угоди з Америкою.

Шмигаль заявив, що Україна має свої "червоні лінії" у переговорах, зокрема, Конституцію та прагнення до членства в Європейському Союзі. Він також наголосив на необхідності підписання партнерської угоди з рівними умовами для обох сторін.

Україна вже формує делегацію технічного рівня та залучила міжнародні юридичні фірми до процесу. Прем'єр-міністр сподівається на успішні результати технічних перемовин і підтвердив оптимістичний настрій уряду щодо угоди.

Також було нагадано про невдалий спробі підписати рамкову угоду в лютому 2025 року через конфлікт в Овальному кабінеті. Проте, США внесли новий проєкт угоди з ширшим спектром питань та сподіваються на його підписання за кілька тижнів.


Читайте також

Реклама